Lepsze to niż nic!Po trzech dniach wróciłam!

Trzy dni przymusowej przerwy - dlaczego?
Organizm zaczyna fiksować. Lekka "kontuzja" kolan. Mdłości i silne bóle jelit - za dużo stresu, zamartwiania się i zbyt mało wody. Nie od dziś wiadomo, że jestem uparta, więc szybko się pozbierałam i wracam do treningów. Dzisiejsze bieganie okazało się nie lada wyzwaniem! Każdy kolejny metr wydawał się dramatem... Myślę, że przyczyną nie jest tylko kiepski stan fizyczny, ale również psychiczny. Po za tym po wczorajszych dwóch godzinach zajęć z taiji, ścięgna i mięśnie dają o sobie znać - cóż kompletnie duchowo w tym się nie odnajduję i czuję się w tym i z tym źle. Wyboru nie ma, trzeba się to nauczyć, dobrze zaliczyć i zapomnieć - mam nadzieję, że się tak da... Wracając do dzisiejszego treningu - dzisiaj jedynie 3.2km.  Pocieszam się, że i tak jestem dalej od tych co siedzą przed TV ;)Dzięki bieganiu uczę się:

a) pokory - każdego dnia muszę akceptować swoją ograniczoność, każdy biegacz potwierdzi, że jednego dnia może brzebiec więcej, a drugiego znacznie mniej i trzeba to po prostu zaakceptować. Tym samym uczymy się cierpliwości.

b)samodyscypliny - bieganie zarówno jak inne sporty wymagają wielu wyrzeczeń. Trudno jest zjeść "śmieciowe" jedzenie, pić różne gazowane napoje lub alkohole i potem pójść biegać. Podczas tego wysiłku fizycznego dyscypliny uczy nas także regularny trening lub realizacja planu treningowego, który wcześniej sami sobie ustaliliśmy. Niełatwo jest wyjść na przebieżkę gdy temperatura spada i kiedy za oknem pada deszcz. 
Są chwile zmęczenia i po prostu zwykłego "niechcenia", bardzo często taka walka z własnymi słabościami trwa codziennie.

c)pewność siebie - człowiek zaczyna zauważać, że staje się nie tylko silniejszy, ale również zauważa, że jego ciało zaczyna się zmieniać, co powoduje, że sam ze sobą zaczyna czuć się coraz lepiej.
~Jula!

Share this:

ABOUT THE AUTHOR

Hello We are OddThemes, Our name came from the fact that we are UNIQUE. We specialize in designing premium looking fully customizable highly responsive blogger templates. We at OddThemes do carry a philosophy that: Nothing Is Impossible

0 komentarze:

Prześlij komentarz